Kredi Destekleri ve Bankacılık

Denizbank Cebe Havale Nasıl Çekilir?

01.07.2021
1.324
Denizbank Cebe Havale Nasıl Çekilir?

Denizbank Bankası cebe havale işlemi, Denizbank müşterisi olmaya gerek duyulmadan çekilebilecek para transferlerinin ATM ile çekilebilmesini kapsar. Tek yapılması gereken “Kartsız İşlemler” menüsüne girmek ve mesajda gönderilen referans kodunu girmektir. Daha sonrasında ise saniyeler içerisinde gönderilen para kolay bir şekilde çekilir. Gönderilen paranın iptal edilmemesi için alıcı kişinin bu parası 7 gün içinde çekmesi gerekir. Denizbank cebe havale işlemi sırasıyla şu şekilde çekilmektedir:

 • Herhangi bir Denizbank ATM’sine gidin.
 • Kartsız işlemler menüsünden para çekme – cebe gelen havale adımlarını seçin.
 • Daha sonra göndericinin cep telefon numarası, alıcı cep telefon numarası ve T.C. kimlik numarasını girin.
 • SMS ile gelen kodu yazın ve para çekme işlemini tamamlayın.

Denizbank Cebe Havale İşlemi Nedir?

Denizbank Bankası cebe havale, hızlı para transferinin yapılması için kullanılabilmesini sağlayan ve müşterilerine kolay bir şekilde istenilen kişiye para transferi yapılmasını sağlayan bir sistemdir. Para gönderilecek kişinin cep telefon numarasının olması ise bu işlemin gerçekleşmesi için yeterli olacaktır. Alıcının telefonunun SMS’e açık olması, Türkiye kapsamında bir operatör kullanması ve 18 yaşını doldurmuş olması bu işlem için yeterli olacak şartlardandır. Denizbank’ın bu uygulaması oldukça hızlı ve güvenilir olarak işler, istenilen numaraya para gönderilmesini sağlar. Alıcı ise ATM’den 7 gün içerisinde çekmesi gerekir.

Denizbank Cebe Havale İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Denizbank Bankası cebe havale uygulaması yapılabilmesi için internet bankacılığına üye olunması gerekmektedir. Denizbank internet bankacılığına giriş yapıldıktan sonra “Transferler” kısmına girilerek buradan da “Havale” kısmından GSM seçeneği seçilmelidir. Daha sonra cep telefon numarasının yazılması ve “Onayla” butonuna basılması yeterli olur. Para transferinin yapılması sonucunda bir SMS gönderilir ve para çekilebilir. Cebe havale işlemi için sırasıyla şu adımlar uygulanmalıdır:

 • Denizbank internet bankacılığı ya da Denizbank mobil bankacılık uygulaması olan DenizMobil’e giriş yapın.
 • Menüden para transferleri adımını seçin.
 • Açılan sayfada “Cebe havale / Cebe para gönderme” seçeneğini seçin.
 • Telefon numarası, T.C. kimlik numarası gibi bilgileri girin ve onay SMS ile işlemi doğrulayın. Bu şekilde cebe havale sürecini tamamlamış olursunuz.
İlginizi Çekebilir :  Ziraat Bankası Trafik Sigortası Teklif Alma ve Ücretleri

Cebe Havale İptal İşlemi Sonrası Çekilmeyen Paralar Ne Olur?

Cebe havale iptal sonrası kişinin çekmediği para göndericinin hesabına iade edilir. Cebe havale işleminin iptal olması ise 7 gün içerisinde alıcının parayı çekmemesi sonucu oluşur. Bu süre dolduğunda da para göndericinin hesabına yatırılır.

Cebe Havale İşlem Limitleri Nedir?

vebe havale islem ucretleri

Denizbank cebe havale işleminin limitleri şu şekilde verilmiştir:

 • Denizbank müşterilerinin gerçekleştirdiği transfer işlemlerinde, işlem başı limit günlük olarak 19.990 TL’dir.
 • Denizbank müşterisi olmayan kişilerin gerçekleştirdiği transfer işlemlerinde, işlem başı limit günlük olarak 490 TL ve yıllık limit olarak 1.990 TL’dir.
 • Gönderim 10 TL ve katları şeklinde yapılmaktadır. Aynı zamanda yalnıza Türkiye operatörlerine ait GSM numaralarına cebe havale işlemi yapılmaktadır.

Akbank cebe havale nasıl yapılır? Yazısını inceleyebilirsiniz.

Denizbank Cebe Havale İşlem Masrafı Ne Kadardır?

Denizbank Bankası cebe havale işlemleri için masraf miktarı, işlemin nerede gerçekleştiğine göre değişiklik göstermektedir. Cep telefonuna havale işlemi yapmak isteyen tüketicilerin internet şubesi üzerinden gerçekleştireceği işlemi için 2,2 TL, Denizbank mobil bankacılık uygulaması ile gerçekleştireceği işlem için 1,75 TL ödeme yapılmaktadır. Telefon bankacılığı ile cebe havale işlemi yapılması durumunda ise en fazla 30 TL masraf alınmaktadır.

Denizbank Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

Denizbank Bankası hesap işletim ücreti müşteri başına aylık olarak 13,90 TL ve yıllık olarak da 166,80 TL olarak tahsil edilir. Tahsil edilecek bu tutar için öncelikler müşterinin TRY hesapları kontrol edilir. Müşterinin bu hesaplarında yeterli bakiye bulunmadığı takdirde tahsil edilmesi gereken bakiye için YP hesaplarından tahsilat işlemi gerçekleştirilir. Müşterinin YP hesaplarından döviz bozum işlemi uygulanmadan ilgili tutar muadili tahsilatı yapılır. Tahsilat işlemi için müşterinin yalnızca kullanılabilir hesapları kullanılmaktadır. Hareketsiz hesaplar ile sadece bireysel kredi ödemesi ve kart ödemesi sebebi ile muafiyeti olan hesaplardan tahsilat yapılmaz. Müşteriler, Denizbank hesap işletim ücreti tahsilatı için kredilendirilmezler.

İlginizi Çekebilir :  ING Bank Kimin Bankasıdır, Kaç Şubesi Vardır?

Denizbank Cebe Gelen Para ATM’den Nasıl Çekilir?

Denizbank Bankası cebe havale ile cebe gelen parayı çekmek için ATM’ye gitmesi gerekmektedir. Transfer sonrasında cep telefonuna gelen mesajda yer alan referans kodu ile birlikte ATM’ye gitmesi gerekmektedir. Daha sonra ise sırasıyla kartsız işlemler – cebe havale adımları uygulanmalıdır. Açılan sayfada referans kodu, göndericinin telefon numarası ve gönderilen paranın tutarı bilgisi yazılmalıdır. Hızlı adımlar ile de para çekilmelidir.

Denizbank Fastpay ile Para Nasıl Gönderilir?

denizbank fastpay ile havale

Denizbank Fastpay yöntemi ile para gönderim işlemi, herhangi bir bankanın kredi kartı kullanılıyor ise istenilen kişiye cebe havale gönderebilirsiniz. ATM’ler üzerinden kartsız para çekim imkânı veren bir yöntem olan Fastpay, başka banka kartları ile yapılabilir olması ile oldukça farklı ve kullanışlı bir uygulamadır. Cep telefonunuza indireceğiniz uygulama ile yükleyebileceğiniz tutarlar sayesinde istenilen hesaba havale ve EFT yapabilme, cep telefonu ile hesaba gönderim olanakları da mevcuttur.

FastPay ile Üye İş Yerine Ödeme İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

FastPay yöntemi ile üye iş yerine ödeme yapma işlemi, indirilen uygulama içerisinde bulunan “Ödeme Yap” menüsü ile Denizbank’a ait üyenin iş yeri listesi üzerinden yapılmaktadır. Burada belirlenen iş yerini seçerek ödeme yap butonu sayesinde ödeme yapılabilmektedir.

Denizbank Mobil Bankacılık ile Cep Telefonuna Havale İşlemi Nasıl Yapılır?

Denizbank mobil bankacılık üzerinden cebe havale işlemi şu şekilde yapılmaktadır:

 • İlk olarak DenizMobil uygulamasının indirilmesi gereklidir. Denizbank’ın internet sitesinden indirme linkine ulaşılabileceği gibi AppStore ve Google Play Store üzerinden de uygulama indirilebilir.
 • Mobil bankacılık uygulaması şifresi, mobil uygulamanın giriş ekranındaki “Şifremi Unuttum” butonu ile alınabilir. Aynı zamanda telefon bankacılığı ile de şifre alınabilmektedir.
 • Uygulamaya mobil bankacılık şifresi ve müşteri numarası ile giriş yapılmaktadır.
 • Uygulamanın ana sayfası üzerinde bulunan işlem menüsünden “Para Transferleri” bölümünü seçin.
 • Daha sonra cebe para gönderme seçeneğine tıklayın.
 • Telefon numarası, T.C. kimlik numarası ve gönderilecek tutar girilmelidir.
 • Onay mesajı ile Denizbank cebe havale işlemi tamamlanmış olur.
İlginizi Çekebilir :  Garanti BBVA Cebe Havale Nasıl Çekilir?

Denizbank İnternet Şubesi Üzerinden Cebe Havale İşlemi Nasıl Yapılır?

Denizbank Bankası internet bankacılığı ile cebe havale işlemi için şu adımlar uygulanmalıdır:

 • Denizbank internet adresine girin.
 • Ana sayfada internet bankacılığı butonuna tıklayın.
 • Parola, kart ve T.C. kimlik numarası olmak üzere 3 farklı yöntem ile giriş seçeneklerinden birini seçin.
 • Giriş yapıldıktan sonra açılan işlem menüsünden “Para Transferleri” seçeneğini seçin.
 • Ardından “Cebe Havale” butonuna tıklayın.
 • İstenilen bilgiler girildikten sonra alıcı cep telefon numarası ve gönderilmek istenen tutar yazılır.

Denizbank hesap işletim ücreti ne kadar? Yazısına da göz atabilirsiniz.

Denizbank Havale Saatleri Nedir?

Denizbank Bankası havale işlemi saatleri aynı bankalarda olduğu gibi herhangi bir aracı kurum bulunmaz. Bu sebeple de herhangi bir saat kısıtlamasından söz edilmeden haftanın 7 gün 24 saati kişiler, istedikleri gibi internet bankacılığı ve mobil bankacılık ile havale işlemlerini gerçekleştirebilir. Resmi günler ve tatil günlerinde havale yapmak isteyen kişiler, banka şubeleri ile işlem gerçekleştiremeyeceklerinden dolayı sadece kesintisiz olarak internet bankacılığı Denizbank cebe havale seçeneğinden faydalanabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.