Kredi Destekleri ve Bankacılık

Denizbank Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir?

15.03.2021
1.439
Denizbank Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir?

Denizbank bireysel emeklilik iptali için müşteriler internet bankacılığı, mobil bankacılık, banka şubesi ve müşteri iletişim merkezini kullanabilir. Denizbank bireysel emeklilik iptali yapmak isteyen müşteriler ayrıca bankada kayıtlı oldukları müşteri temsilcisi ile görüşerek de emeklilik iptal taleplerini iletebilirler. Denizbank bireysel emeklilik iptali için sıkça müşteri iletişim merkezi ve çağrı merkezi kullanılıyor. Her iki telefon bankacılığı da kesintisiz ve kolay hizmet verir.

Denizbank Bireysel Emeklilik Nedir?

Denizbank BES sistemi, Türkiye Cumhuriyeti’nden emekli olan her yurttaşın dahil olabileceği bir sistemdir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından yüzde 25’lik ek gelirin de eklenmesi ile emeklilerin maaşlarında yüzde 25 artış yaşanır. Bunun için de emeklilerin, Denizbank müşterisi olması gerekir. Denizbank bireysel emeklilik sistemi müşterilerin hayat standartlarını yükselterek aylık kazançlarını arttırmayı hedefler.

Denizbank Bireysel Emekliliğin Özellikleri Nedir?

denizbank bireysel emekliligin ozellikleri nelerdir

Denizbank bireysel emeklilik özellikleri emekli müşterilerinin daha fazla kazanç elde ederek tasarruf yapmalarını amaçlar. Bu amaç doğrultusunda planlanan Denizbank bireysel emeklilik sisteminin özellikleri şunlardır:

 • Müşterilerin tasarruf yapması
 • Ek yüzde 25’lik devlet desteğinden yararlanmaları
 • Güvenli birikim yapmak
 • Müşterilerin kendi yatırım türlerini seçmesini sağlamak
 • Emekli sigortasından faydalanmak

Denizbank bireysel emeklilik sisteminin özellikleri arasında yer alır. Ayrıca sisteme katılan müşterilere, haklarının ne olduğu ile ilgili kapsamlı bilgilendirme yapılır.

İlginizi Çekebilir :  Garanti BBVA Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanılır?

Denizbank kredi kartı başvuru sonucu ne zaman belli olur? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Denizbank Bireysel Emeklilik Başvuru Nereden Yapılır?

Denizbank bireysel emeklilik başvurusu yapmak isteyen kullanıcıların tercih edebileceği platformlar şunlardır:

 • İnternet bankacılığı
 • Mobil bankacılık
 • Müşteri iletişim merkezi veya çağrı merkezi
 • Denizbank banka şubesi
 • Denizbank resmi internet sitesi

Kullanılarak bireysel emeklilik başvuru gerçekleştirilir. İşlem için genellikle müşteri hizmetleri ve banka şubesi tercih ediliyor.

Denizbank Bireysel Emeklilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank bireysel emekliliğe başvuru yapmak isteyen kullanıcılar eğer Denizbank müşterisi ise internet ve mobil bankacılık adreslerini tercih edebilir. Henüz banka müşterisi olmayan kullanıcılar ise müşteri iletişim merkezi veya internet sitesi üzerinden müşteri temsilcisine bağlanarak başvuru yapabilir. Başvurunun tamamlanması için bazı durumlarda başvuru sahiplerinin banka şubesine gitmesi gerekir. Ek belge ve talepler müşteri temsilcisi tarafından kullanıcıya iletilir.

Denizbank Bireysel Emeklilik Başvuru İptali Nasıl Yapılır?

Denizbank bireysel emeklilik cayma hakkı kapsamında başvuru iptali yapılabilir. Başvurunun ardından başlatılan bireysel emeklilik sisteminden çıkmak için müşterilerin 60 günü bulunur. 60 gün içerisinde cayma hakkını kullanan müşterilerin daha önce bankaya yatırdığı ve bankadan kazandığı hiçbir tutarın kesintisi yapılmaz. Tutarların müşteriye kesintisiz iadesi ise 10 iş günü içerisinde gerçekleşir. Denizbank bireysel emeklilik sisteminden çıkmak isteyen kullanıcıların 60 gün içerisinde işlem yapmaları gerekir.

Denizbank Bireysel Emeklilik İptali Nereden Yapılır?

Denizbank bireysel emeklilik geri çekilme hakkını kullanmak isteyen müşterilerin mutlaka müşteri temsilcisi ile görüşmesi gerekir. Müşteri temsilcisi ile görüşmek için kullanılacak mecralar şunlardır:

 • Müşteri iletişim merkezi
 • Çağrı merkezi
 • Banka şubesidir.

Ayrıca Denizbank tarafından her müşteriye müşteri temsilcisi atanır ve müşteri temsilcilerinin bilgileri internet ve mobil bankacılıkta kayıtlıdır. Müşteri temsilcisi ile doğrudan bir görüşme ayarlanarak cayma hakkı kullanılabilir.

Denizbank Bireysel Emeklilik İptalinin Cezası Var Mı?

Denizbank bireysel emeklilik iptal ödemesi banka tarafından alınmaz. Ancak Denizbank bireysel emeklilik iptali yapmak isteyen kullanıcılara cayma hakkı kapsamında sunulan süre 60 gündür. 60. Günden sonra emeklilik iptali yapmak isteyen müşterilerin ana paraları 10 iş günü içerisinde iade edilir. Ancak bireysel emeklilik sistemi ile kazandıkları ek yüzde 25’lik devlet desteği, yüzde 15’lik stopaj kesintisi ve bankanın hizmet işlemleri kapsamında da kesintiler yapılır.

İlginizi Çekebilir :  Akbank Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Denizbank Bireysel Emeklilik İptali için Nasıl İletişim Kurulur?

Denizbank bireysel emeklilik iptali için müşteri temsilcisi ile görüşerek veya telefon aracılığı ile iletişim kurulabilir. Bireysel emeklilik iptali ayrıca müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi ile de yapılıyor. Şubeye gitmeye gerek kalmadan tüm bilgiler müşteri iletişim merkezi aracılığı ile öğrenilir ve işlem onaylanır. Denizbank bireysel emeklilik iptali için bankanın 444 0 800 numaralı telefonu tercih edilebilir. Numara doğrudan çağrı merkezinin sesli yanıt sistemine bağlanır.

Denizbank Zorunlu Bireysel Emeklilik İptali Nedir?

Denizbank zorunlu bireysel emeklilik sistemi BES sistemi ile aynıdır. Denizbank bireysel emeklilik sistemi iptal edilmek isteniyor ise müşteri temsilcisi ile görüşülmelidir. Görüşmelerin başvurunun onaylanmasını takip eden 2 ay içerisinde gerçekleştirilmesi müşterinin yararına olur. Aksi takdirde birçok kesinti ile karşılaşılabilir. Denizbank zorunlu bireysel emeklilik sisteminden çekilmek için cayma hakkı bulunur.

Denizbank Bireysel Emeklilik İptal Dilekçesi Nasıl Yazılır?

denizbank bireysel emeklilik iptal dilekcesi nasil yazilir

Denizbank bireysel emeklilik dilekçesi ile başvuruya gerek bulunmaz. Müşteri temsilcisi ile eğer telefondan ya da çevrim içi bankacılık platformları aracılığı ile görüşülüyor ise tüm görüşme kayıt altına alınır. Bu kayıtlar başvurunun iptali için kullanılabilir. Ancak banka şubesi üzerinden iletişim kuruluyor ise bazı durumlarda Denizbank müşteri temsilcisi tarafından iptal dilekçesi yazılması istenebilir.

Denizbank Bireysel Emeklilik İptali Para İadesi Alınır Mı?

Denizbank bireysel emeklilik para iadesi cayma hakkını kullanan müşteriler için geçerlidir. Denizbank tarafından belirlenen taahhütnamede, müşterilere 60 günlük bir cayma hakkı verilir. Eğer müşteriler 60 gün içerisinde cayma haklarından yararlanır ise herhangi bir kesinti olmadan para iadesi alabilirler. 60 günlük cayma hakkı eğer kullanılmaz ise başka bir tarihe ertelenmez veya başkasına devredilemez. Cayma hakkı için belirtilen sürede işlem yapmayan kullanıcılar daha sonra iptal işlemi yaparlar ise paralarının bir kısmı kesintiye uğrar. Banka tarafından kesintiden sonra kalan tutar, müşteriye teslim edilir.

İlginizi Çekebilir :  İş Bankası Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Denizbank Bireysel Emeklilik İptali Telefon Numarası Nedir?

Denizbank müşteri hizmetleri bireysel emeklilik iptali için de kullanılabilir. Bunun için müşterilerin 0 850 222 08 0 numaralı telefonu aramaları gereklidir. Sesli yanıt sisteminin ardından görüşecekleri müşteri temsilcisine bireysel emeklilik sisteminden ayrılmak istediklerini iletmeleri yeterlidir. Denizbank müşteri hizmetleri iptal işlemi için kullanıcılara destek olur. Ayrıca 444 08 00 numaralı telefon da kullanılabilir.

Denizbank adres güncelleme nasıl yapılır? Ayrıntıları yazımızdadır.

Denizbank Şubesinden Bireysel Emeklilik İptali Yapılır Mı?

Denizbank şubesi bireysel emeklilik iptal ve başvurularını alıyor. Ancak iptal ve / veya başvuruların yapılabilmesi için başvuru sahiplerinin orada bulunması lazım. Bir başkası adına işlem yapılmasına izin verilmemek ile birlikte başvuru sahibi olmadan işlem yapılmasına da olanak tanınmaz. Denizbank şubesinden bireysel emeklilik iptali yapmak isteyen müşterilerin şahsen başvuru yapmaları gerekir.

Denizbank Şubesi Çalışma Saatleri Nedir?

Denizbank çalışma saatleri 2021 yılını da etkileyen korona virüsü salgını nedeni ile birçok kez çalışma saat ve günlerinde değişiklik yaptı. 2021 mart ayı itibari ile sabah 09.00 ile 17.00 saatleri arasında şubeden işlem yapılabilir. Öğle molası saatleri ise 12.00 ila 13.00 arasını kapsar. Banka şubesinden işlem yapmak isteyenlerin sabah 09.00’dan 12.00’ye kadar vakitleri vardır. Öğleden sonraki mesai ise 13.00 – 17.00 arasını kapsar.

Denizbank Müşteri İletişim Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Denizbank çağrı merkezi çalışma saatleri için herhangi bir sınırlama bulunmaz. Aynı şekilde müşteri iletişim merkezine de 7 gün 24 saat kesintisiz ulaşmak mümkündür. Denizbank müşteri hizmetleri ile görüşmek ve Denizbank bireysel emeklilik iptali yapmak için hafta sonları da müşteri hizmetleri aranabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.